╤нформац╕йн╕ судов╕ системи
╤нформац╕йно-дов╕дкова система "Банкрутство"
04050, Укра╖на, м.Ки╖в, вул. Мельникова, 81 л╕т.А
Головна стор╕нка
Про нас
Варт╕сть послуг Нормативн╕ акти
Ре╓страц╕я Вх╕д заре╓строваному користувачу
Допомога
----------------------------------------------------------------------
Розд╕л VI ОСОБЛИВОСТI БАНКРУТСТВА ОКРЕМИХ КАТЕГОРIЙ СУБ'╢КТIВ ПIДПРИ╢МНИЦЬКО╥ ДIЯЛЬНОСТI
Стаття 41 Загальн╕ положення
В╕дносини, пов'язан╕ з банкрутством м╕стоутворюючих, особливо небезпечних, с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств, страховик╕в, ╕нших категор╕й суб'╓кт╕в п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розд╕лом.
Стаття 42 Особливост╕ банкрутства м╕стоутворюючих п╕дпри╓мств
1. Для ц╕лей цього Закону м╕стоутворюючими п╕дпри╓мствами визнаються юридичн╕ особи, к╕льк╕сть прац╕вник╕в яких з урахуванням член╕в ╖х с╕мей склада╓ не менше половини чисельност╕ населення адм╕н╕стративно-територ╕ально╖ одиниц╕, у як╕й розташована така юридична особа.
Положення ц╕╓╖ статт╕ застосовуються також до п╕дпри╓мств, к╕льк╕сть прац╕вник╕в яких перевищу╓ п'ять тисяч ос╕б.

2. При розгляд╕ справи про банкрутство м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства учасником провадження у справ╕ про банкрутство визна╓ться орган м╕сцевого самоврядування в╕дпов╕дно╖ територ╕ально╖ громади адм╕н╕стративно-територ╕ально╖ одиниц╕.
Учасниками провадження у справ╕ про банкрутство м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства арб╕тражним судом можуть бути визнан╕ також центральн╕ органи виконавчо╖ влади.
Докази, що п╕дтверджують належн╕сть боржника до м╕стоутворюючих п╕дпри╓мств, арб╕тражному суду нада╓ боржник.

3. Якщо ком╕тетом кредитор╕в не прийнято р╕шення про санац╕ю боржника, арб╕тражний суд може винести ухвалу про санац╕ю боржника за клопотанням органу м╕сцевого самоврядування або в╕дпов╕дного центрального органу виконавчо╖ влади, як╕ ╓ учасниками провадження у справ╕ про банкрутство, за умови укладення ними з кредиторами договору поруки за зобов'язаннями боржника.
Догов╕р поруки за зобов'язаннями боржника уклада╓ться та п╕дпису╓ться уповноваженими особами орган╕в м╕сцевого самоврядування або центральних орган╕в виконавчо╖ влади.

4. Орган м╕сцевого самоврядування або центральний орган виконавчо╖ влади, як╕ поручилися за зобов'язаннями боржника, мають право запропонувати арб╕тражному суду кандидатуру керуючого санац╕╓ю, ╕нвестора.
У раз╕ невиконання зобов'язання боржником поручител╕ несуть сол╕дарну в╕дпов╕дальн╕сть за зобов'язаннями боржника перед його кредиторами.

5. Процедура санац╕╖ м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства за клопотанням органу м╕сцевого самоврядування може бути продовжена арб╕тражним судом на один р╕к.
П╕дставою для продовження процедури санац╕╖ м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства на строк, передбачений абзацом першим ц╕╓╖ частини, ╓ план ф╕нансового оздоровлення м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства. План ф╕нансового оздоровлення м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства може передбачати внесення ╕нвестиц╕й, працевлаштування його прац╕вник╕в, створення нових робочих м╕сць та ╕нш╕ способи в╕дновлення платоспроможност╕ боржника м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства.

6. За клопотанням органу м╕сцевого самоврядування або центрального органу виконавчо╖ влади, як╕ ╓ учасниками провадження у справ╕ про банкрутство, за умови укладення ними договору поруки за зобов'язаннями боржника, строк процедури санац╕╖ м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства може бути продовжений арб╕тражним судом до десяти рок╕в. Боржник ╕ його поручитель у цьому раз╕ зобов'язан╕ розрахуватися з кредиторами протягом трьох рок╕в, якщо ╕нше не передбачено цим Законом.
Невиконання вимог ц╕╓╖ частини ╓ п╕дставою для визнання боржника банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури.

7. Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни або органи м╕сцевого самоврядування в особ╕ ╖х уповноважених орган╕в мають право в будь-який час до зак╕нчення процедури санац╕╖ м╕стоутворюючого п╕дпри╓мства розрахуватися з ус╕ма кредиторами в порядку, передбаченому цим Законом.
Задоволення вимог кредитор╕в зд╕йсню╓ться в порядку черговост╕ зг╕дно з╕ статтею 31 цього Закону.
У раз╕ задоволення вимог кредитор╕в за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в) в порядку, передбаченому цим Законом, провадження у справ╕ про банкрутство припиня╓ться.

8. З метою задоволення вимог кредитор╕в у процедур╕ санац╕╖ може бути зд╕йснено продаж майна боржника як ц╕л╕сного майнового комплексу або частини його майна зг╕дно ╕з законодавством.
За наявност╕ клопотання органу м╕сцевого самоврядування або центрального органу виконавчо╖ влади, як╕ ╓ учасниками провадження у справ╕ про банкрутство, продаж майна боржника як ц╕л╕сного майнового комплексу провадиться шляхом проведення конкурсу.

9. Обов'язковими умовами конкурсу ╓:
  • збереження робочих м╕сць для не менш як 70 в╕дсотк╕в прац╕вник╕в, зайнятих на п╕дпри╓мств╕ на момент його продажу;
  • зобов'язання покупця щодо забезпечення переп╕дготовки чи працевлаштування прац╕вник╕в п╕дпри╓мства в╕дпов╕дно до законодавства в раз╕ зм╕ни проф╕лю д╕яльност╕ п╕дпри╓мства.
  • ╤нш╕ умови конкурсу можуть установлюватися виключно за згодою ком╕тету кредитор╕в у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону.
10. Якщо зазначене в абзац╕ другому частини восьмо╖ ц╕╓╖ статт╕ клопотання не було подано або майно боржника як ц╕л╕сний майновий комплекс не було продано на конкурс╕, майно боржника п╕дляга╓ продажу на аукц╕он╕.

11. При продажу майна боржника, визнаного банкрутом, л╕кв╕датор повинен виставити на продаж на перших торгах майно як ц╕л╕сний майновий комплекс. Якщо майно боржника, визнаного банкрутом, не було продано як ц╕л╕сний майновий комплекс, продаж майна зд╕йсню╓ться в порядку, передбаченому статтею 20 цього Закону.
Стаття 43 Особливост╕ банкрутства особливо небезпечних п╕дпри╓мств
1. Для ц╕лей цього Закону особливо небезпечними п╕дпри╓мствами визнаються п╕дпри╓мства вуг╕льно╖, г╕рничодобувно╖, атомно╖, х╕м╕чно╖, х╕м╕ко-металург╕йно╖, нафтопереробно╖, ╕нших галузей, визначених в╕дпов╕дними р╕шеннями Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, припинення д╕яльност╕ яких потребу╓ проведення спец╕альних заход╕в щодо запоб╕гання запод╕янню шкоди життю та здоров'ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу.

2. При розгляд╕ справи про банкрутство особливо небезпечного п╕дпри╓мства учасниками провадження у справ╕ про банкрутство визнаються в╕дпов╕дний орган м╕сцевого самоврядування, а також центральний орган виконавчо╖ влади, до компетенц╕╖ якого в╕дноситься сфера д╕яльност╕ боржника, а також, при необх╕дност╕, державний орган з питань надзвичайних ситуац╕й та у справах захисту населення в╕д насл╕дк╕в Чорнобильсько╖ катастрофи, з питань охорони навколишнього природного середовища та ядерно╖ безпеки, з питань геолог╕╖ та використання надр.
Учасниками провадження у справ╕ про банкрутство особливо небезпечного п╕дпри╓мства арб╕тражним судом можуть бути визнан╕ також ╕нш╕ центральн╕ органи виконавчо╖ влади.
Докази, що п╕дтверджують належн╕сть боржника до особливо небезпечних п╕дпри╓мств, арб╕тражному суду нада╓ боржник.

3
. Якщо ком╕тетом кредитор╕в не прийнято р╕шення про санац╕ю боржника, арб╕тражний суд може винести ухвалу про санац╕ю боржника за клопотанням органу м╕сцевого самоврядування або в╕дпов╕дного центрального органу виконавчо╖ влади, як╕ ╓ учасниками провадження у справ╕ про банкрутство, за умови укладення ними з кредиторами договору поруки за зобов'язаннями боржника.
Догов╕р поруки за зобов'язаннями боржника уклада╓ться та п╕дпису╓ться уповноваженими особами орган╕в м╕сцевого самоврядування або центральних орган╕в виконавчо╖ влади.

4. Орган м╕сцевого самоврядування або центральний орган виконавчо╖ влади, як╕ поручилися за зобов'язаннями боржника, мають право запропонувати арб╕тражному суду кандидатуру керуючого санац╕╓ю, ╕нвестора.
У раз╕ невиконання зобов'язання боржником поручител╕ несуть сол╕дарну в╕дпов╕дальн╕сть за зобов'язаннями боржника перед його кредиторами.

5. Процедура санац╕╖ особливо небезпечного п╕дпри╓мства за клопотанням органу м╕сцевого самоврядування може бути продовжена арб╕тражним судом на один р╕к.
П╕дставою для продовження процедури санац╕╖ особливо небезпечного п╕дпри╓мства на строк, передбачений абзацом першим ц╕╓╖ частини, ╓ план ф╕нансового оздоровлення особливо небезпечного п╕дпри╓мства. План ф╕нансового оздоровлення особливо небезпечного п╕дпри╓мства може передбачати внесення ╕нвестиц╕й, працевлаштування його прац╕вник╕в, створення нових робочих м╕сць та ╕нш╕ способи в╕дновлення платоспроможност╕ боржника - особливо небезпечного п╕дпри╓мства. План ф╕нансового оздоровлення особливо небезпечного п╕дпри╓мства також ма╓ м╕стити заходи щодо п╕дтримання безпеки виробничо╖ д╕яльност╕, охорони прац╕ та запоб╕гання запод╕янню можливо╖ шкоди життю та здоров'ю людей, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу.

6. За клопотанням органу м╕сцевого самоврядування або центрального органу виконавчо╖ влади, як╕ ╓ учасниками провадження у справ╕ про банкрутство, за умови укладення ними договору поруки за зобов'язаннями боржника, строк процедури санац╕╖ особливо небезпечного п╕дпри╓мства може бути продовжено арб╕тражним судом до десяти рок╕в. Боржник ╕ його поручитель у цьому раз╕ зобов'язан╕ розрахуватися з кредиторами протягом трьох рок╕в, якщо ╕нше не передбачено цим Законом.
Невиконання вимог ц╕╓╖ частини ╓ п╕дставою для визнання боржника банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури.

7. Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни або органи м╕сцевого самоврядування в особ╕ ╖х уповноважених орган╕в мають право в будь-який час до зак╕нчення процедури санац╕╖ особливо небезпечного п╕дпри╓мства розрахуватися з ус╕ма кредиторами в порядку, передбаченому цим Законом.
Задоволення вимог кредитор╕в зд╕йсню╓ться в порядку черговост╕ зг╕дно з╕ статтею 31 цього Закону.
У раз╕ задоволення вимог кредитор╕в за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в) у порядку, передбаченому цим Законом, провадження у справ╕ про банкрутство припиня╓ться.

8. З метою задоволення вимог кредитор╕в у процедур╕ санац╕╖ може бути зд╕йснено продаж майна боржника лише як ц╕л╕сного майнового комплексу шляхом проведення конкурсу в порядку, встановленому статтею 19 цього Закону та законодавством з питань приватизац╕╖.

9. Обов'язковими умовами конкурсу ╓:
  • збереження умов щодо п╕дтримання безпеки виробничо╖ д╕яльност╕, охорони прац╕ та запоб╕гання запод╕янню можливо╖ шкоди життю та здоров'ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу;
  • збереження робочих м╕сць не менш як для с╕мдесяти в╕дсотк╕в прац╕вник╕в, зайнятих на п╕дпри╓мств╕ на момент його продажу;
  • зобов'язання покупця щодо забезпечення переп╕дготовки чи працевлаштування зазначених прац╕вник╕в та запоб╕гання запод╕янню можливо╖ шкоди життю та здоров'ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу у раз╕ зм╕ни проф╕лю д╕яльност╕ п╕дпри╓мства.

    ╤нш╕ умови конкурсу можуть встановлюватися виключно за згодою ком╕тету кредитор╕в у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону.
    У раз╕ невиконання зазначених вимог конкурсу, як╕ включаються до умов договору куп╕вл╕-продажу майна боржника як ц╕л╕сного майнового комплексу, догов╕р розрива╓ться в установленому порядку.
10. Особливо небезпечн╕ п╕дпри╓мства не п╕длягають продажу на аукц╕он╕.

11. Вимоги кредитор╕в задовольняються у порядку черговост╕, визначеному статтею 31 цього Закону, з урахуванням особливостей, встановлених ц╕╓ю частиною, а саме: в третю чергу також задовольняються вимоги щодо в╕дшкодування витрат на заходи по запоб╕ганню запод╕яння можливо╖ шкоди життю та здоров'ю громадян, майну, спорудам, навколишньому природному середовищу в порядку, встановленому Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Стаття 44 Особливост╕ банкрутства с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств
1. Для ц╕лей цього Закону п╕д с╕льськогосподарськими п╕дпри╓мствами розум╕ються юридичн╕ особи, основним видом д╕яльност╕ яких ╓ вирощування (виробництво, виробництво та переробка) с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖, виручка яких в╕д реал╕зац╕╖ вирощено╖ (вироблено╖, вироблено╖ та перероблено╖) ними с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖ склада╓ не менше п'ятдесяти в╕дсотк╕в загально╖ суми виручки.

2. Особливост╕ банкрутства с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств, передбачен╕ цим Законом, застосовуються також до рибних господарств, риболовецьких колгосп╕в, виручка яких в╕д реал╕зац╕╖ вирощено╖ (вироблено╖, вироблено╖ та перероблено╖) с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖ та виловлених водних б╕олог╕чних ресурс╕в склада╓ не менше п'ятдесяти в╕дсотк╕в загально╖ суми виручки.

3. У раз╕ продажу об'╓кт╕в нерухомост╕, як╕ використовуються для ц╕лей с╕льськогосподарського виробництва та ╓ у власност╕ с╕льськогосподарського п╕дпри╓мства, що визнано банкрутом, за ╕нших р╕вних умов переважне право на придбання зазначених об'╓кт╕в належить с╕льськогосподарським п╕дпри╓мствам ╕ селянським (фермерським) господарствам, розташованим у дан╕й м╕сцевост╕.

4. У раз╕ л╕кв╕дац╕╖ с╕льськогосподарського п╕дпри╓мства у зв'язку з визнанням його банкрутом р╕шення щодо земельних д╕лянок, як╕ ╓ у власност╕ такого п╕дпри╓мства, надан╕ йому у пост╕йне чи тимчасове користування, у тому числ╕ на умовах оренди, прийма╓ться в╕дпов╕дно до Земельного кодексу Укра╖ни.

5. При введенн╕ процедури розпорядження майном боржника анал╕з ф╕нансового становища с╕льськогосподарського п╕дпри╓мства повинен зд╕йснюватися з урахуванням сезонност╕ с╕льськогосподарського виробництва та його залежност╕ в╕д природно-кл╕матичних умов, а також можливост╕ задоволення вимог кредитор╕в за рахунок доход╕в, як╕ можуть бути одержан╕ с╕льськогосподарським п╕дпри╓мством п╕сля зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т.

6. Р╕шення про звернення з клопотанням до арб╕тражного суду про санац╕ю с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств прийма╓ться ком╕тетом кредитор╕в за участю представника органу м╕сцевого самоврядування в╕дпов╕дно╖ територ╕ально╖ громади.
Санац╕я с╕льськогосподарського п╕дпри╓мства вводиться на строк до зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т з урахуванням часу, необх╕дного для реал╕зац╕╖ вирощено╖ (вироблено╖, вироблено╖ та перероблено╖) с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖. Зазначений строк не може перевищувати п'ятнадцяти м╕сяц╕в.

7. У раз╕, якщо протягом строку санац╕╖ пог╕ршилося ф╕нансове становище с╕льськогосподарського п╕дпри╓мства у зв'язку ╕з стих╕йним лихом, з еп╕зоот╕ями та ╕ншими несприятливими умовами, строк санац╕╖, встановлений частиною шостою ц╕╓╖ статт╕, може бути продовжений на один р╕к.
Стаття 45 Особливост╕ банкрутства страховик╕в
1. При розгляд╕ справи про банкрутство страховика учасником провадження у справ╕ про банкрутство визна╓ться державний орган у справах нагляду за страховою д╕яльн╕стю.

2. Заява про порушення справи про банкрутство страховика може бути подана в арб╕тражний суд боржником, кредитором або ╕ншим уповноваженим на це державним органом.

3. Продаж майна страховика-боржника як ц╕л╕сного майнового комплексу зд╕йсню╓ться в процедур╕ санац╕╖ за правилами, встановленими статтею 19 цього Закону.
При зд╕йсненн╕ л╕кв╕дац╕йно╖ процедури ц╕л╕сний майновий комплекс страховика може бути проданий т╕льки у раз╕ згоди покупця взяти на себе зобов'язання страховика-банкрута за договорами страхування, за якими страховий випадок не настав до дня визнання страховика.

4. Покупцем ц╕л╕сного майнового комплексу страховика може бути т╕льки страховик.

5. У раз╕ продажу ц╕л╕сного майнового комплексу страховика у процедур╕ санац╕╖ до покупця переходять вс╕ права та обов'язки за договорами страхування, за якими на дату продажу майна страховика страховий випадок не настав.

6. У раз╕ визнання арб╕тражним судом страховика банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури вс╕ договори страхування, укладен╕ таким страховиком, за якими страховий випадок не настав до дати прийняття зазначеного р╕шення, припиняються, за винятком випадк╕в, передбачених частиною третьою ц╕╓╖ статт╕.

7. Страхувальники за договорами страхування, д╕╖ яких припиняються на п╕дставах, передбачених частиною шостою ц╕╓╖ статт╕, мають право вимагати повернення частини виплачено╖ страховику страхово╖ прем╕╖ пропорц╕йно р╕зниц╕ м╕ж строком, на який був укладений догов╕р страхування, ╕ строком, протягом якого фактично д╕яв догов╕р страхування, якщо ╕нше не передбачено законодавством.

8. Страхувальники за договорами страхування, за якими страховий випадок настав до дня прийняття арб╕тражним судом постанови, про визнання страховика банкрутом та в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури, мають право вимагати виплати страхово╖ суми.

9. У раз╕ визнання арб╕тражним судом страховика банкрутом та в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури вимоги кредитор╕в четверто╖ черги п╕длягають задоволенню у такому порядку:
  • в першу чергу - вимоги кредитор╕в за договорами обов'язкового особистого страхування;
  • в другу чергу - вимоги кредитор╕в за ╕ншими договорами обов'язкового страхування;
  • в третю чергу - вимоги ╕нших кредитор╕в-страхувальник╕в, у тому числ╕ вимоги, передбачен╕ частиною сьомою ц╕╓╖ статт╕;
  • в четверту чергу - вимоги ╕нших кредитор╕в.
Стаття 46 Особливост╕ банкрутства профес╕йних учасник╕в ринку ц╕нних папер╕в
1. При розгляд╕ справ про банкрутство орган╕зац╕╖ або громадянина - суб'╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, що ╓ профес╕йними учасниками ринку ц╕нних папер╕в, учасником провадження у справ╕ про банкрутство визна╓ться державний орган з питань регулювання ринку ц╕нних папер╕в.
Для ц╕лей ц╕╓╖ статт╕ п╕д терм╕ном кл╕╓нт розум╕╓ться ╕нвестор на ринку ц╕нних папер╕в, що уклав в╕дпов╕дну угоду з профес╕йним учасником ринку ц╕нних папер╕в, який в╕дпов╕дно до цього Закону визна╓ться боржником або банкрутом.

2. Особливост╕ процедури банкрутства профес╕йних учасник╕в ринку ц╕нних папер╕в, не врегульован╕ ц╕╓ю статтею, а також заходи щодо захисту прав та ╕нтерес╕в кл╕╓нт╕в можуть бути передбачен╕ ╕ншими законами.

3. Порядок запоб╕гання банкрутству та проведення досудових процедур в╕дновлення платоспроможност╕ профес╕йних учасник╕в ринку ц╕нних папер╕в встановлю╓ться нормативно-правовими актами Укра╖ни.

4. Розпорядник майна профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в повинен мати л╕ценз╕ю арб╕тражного керуючого, а також л╕ценз╕ю, що вида╓ться державним органом з питань регулювання ринку ц╕нних папер╕в.

5. Обмеження на зд╕йснення угод профес╕йним учасником ринку ц╕нних папер╕в, щодо якого порушено справу про банкрутство, не поширюються на угоди з ц╕нними паперами його кл╕╓нт╕в, що зд╕йснюються за дорученнями кл╕╓нт╕в ╕ п╕дтверджен╕ ними п╕сля порушення провадження у справ╕ про банкрутство.

6. Розпорядник майна зобов'язаний у десятиденний строк з дня його призначення направити кл╕╓нтам, як╕ передали боржнику - профес╕йному учаснику ринку ц╕нних папер╕в в управл╕ння належн╕ ╖м ц╕нн╕ папери, пов╕домлення про порушення провадження у справ╕ про банкрутство та призначення розпорядника майна. В пов╕домленн╕ зазначаються рекв╕зити л╕ценз╕╖ розпорядника майна, вид ╕ рекв╕зити л╕ценз╕╖, видано╖ розпоряднику майна державним органом з питань регулювання ринку ц╕нних папер╕в, а також пропону╓ться дати розпорядження щодо д╕й, як╕ необх╕дно вчинити з ц╕нними паперами, що належать ╕нвестору на ринку ц╕нних папер╕в, як╕ знаходяться в управл╕нн╕ профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в, що ╓ боржником.

7. Ц╕нн╕ папери та ╕нше майно кл╕╓нт╕в, як╕ передан╕ в управл╕ння профес╕йному учаснику ринку ц╕нних папер╕в ╕ не перебувають у його власност╕, не включаються до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси.

8. З дня введення арб╕тражним судом процедури санац╕╖ боржника чи визнання профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури ц╕нн╕ папери кл╕╓нт╕в п╕длягають поверненню кл╕╓нту, якщо ╕нше не передбачено угодою керуючого санац╕╓ю або л╕кв╕датора з кл╕╓нтом.

9. Якщо вимоги кл╕╓нт╕в щодо повернення належних ╖м ц╕нних папер╕в на пред'явника одного виду (одного ем╕тента, одн╕╓╖ категор╕╖, одного типу, одн╕╓╖ сер╕╖) перевищують к╕льк╕сть зазначених ц╕нних папер╕в, як╕ знаходяться у розпорядженн╕ профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в, повернення зазначених ц╕нних папер╕в кл╕╓нтам зд╕йсню╓ться пропорц╕йно вимогам кл╕╓нт╕в.
Вимоги кл╕╓нт╕в у незадоволен╕й ╖х частин╕ визнаються грошовими зобов'язаннями ╕ задовольняються в порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону.

10. При проведенн╕ санац╕╖ профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в керуючий санац╕╓ю ма╓ право передати ц╕нн╕ папери, передан╕ такому профес╕йному учаснику ринку ц╕нних папер╕в кл╕╓нтами, ╕ншому суб'╓кту п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, який ма╓ в╕дпов╕дну л╕ценз╕ю профес╕йного учасника ринку ц╕нних папер╕в.
Стаття 47 Загальн╕ положення про банкрутство суб'╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ - громадянина
1. Правила, передбачен╕ ц╕╓ю статтею, застосовуються до в╕дносин, пов'язаних з визнанням громадянина - суб'╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ (дал╕ - громадянина-п╕дпри╓мця) банкрутом.

2. Заява про порушення справи про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця може бути подана в арб╕тражний суд громадянином-п╕дпри╓мцем, який ╓ боржником, або його кредиторами.
Заяву про порушення справи про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця можуть подати кредитори, за винятком кредитор╕в, вимоги яких пов'язан╕ з зобов'язаннями, що виникли внасл╕док запод╕яння шкоди життю та здоров'ю громадян, кредитор╕в, як╕ мають вимоги щодо стягнення ал╕мент╕в, а також ╕нш╕ вимоги особистого характеру.
Кредитори, вимоги яких пов'язан╕ ╕з зобов'язаннями, що виникли внасл╕док запод╕яння шкоди життю та здоров'ю громадян, кредитори, як╕ мають вимоги щодо стягнення ал╕мент╕в, а також ╕нш╕ вимоги особистого характеру, мають право заявити сво╖ вимоги в процес╕ провадження у справ╕ про банкрутство.

3. До заяви громадянина-п╕дпри╓мця про порушення справи про банкрутство може бути доданий план погашення його борг╕в, коп╕╖ якого направляються кредиторам та ╕ншим учасникам провадження у справ╕ про банкрутство.
За в╕дсутност╕ заперечень кредитор╕в арб╕тражний суд може затвердити план погашення борг╕в, що ╓ п╕дставою для зупинення провадження у справ╕ про банкрутство на строк не б╕льше трьох м╕сяц╕в.

4. План погашення борг╕в повинен включати:
  • строк його виконання;
  • розм╕р суми, яка щом╕сячно залиша╓ться боржнику - громадянину-п╕дпри╓мцю та членам його с╕м'╖ на споживання;
  • розм╕р суми, яка буде щом╕сячно направлятися на погашення вимог кредитор╕в.
5. Арб╕тражний суд ма╓ право, за мотивованим клопотанням учасник╕в провадження у справ╕ про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця, зм╕нити план погашення борг╕в, у тому числ╕ зб╕льшити чи зменшити строк його виконання, розм╕р суми, яка щом╕сячно залиша╓ться боржнику ╕ членам його с╕м'╖ на споживання.

6. Якщо в результат╕ виконання боржником плану погашення борг╕в вимоги кредитор╕в задоволен╕ в повному обсяз╕, провадження у справ╕ про банкрутство припиня╓ться.

7. У раз╕ визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси не включа╓ться майно громадянина-п╕дпри╓мця, на яке зг╕дно з цив╕льним процесуальним законодавством Укра╖ни не може бути звернено стягнення.

8. Арб╕тражний суд ма╓ право, за мотивованим клопотанням громадянина-п╕дпри╓мця та ╕нших учасник╕в провадження у справ╕ про банкрутство, виключити ╕з складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси майно громадянина-п╕дпри╓мця, на яке зг╕дно з цив╕льним процесуальним законодавством Укра╖ни може бути звернено стягнення, якщо майно ╓ нел╕кв╕дним чи доход в╕д реал╕зац╕╖ якого ╕стотно не вплине на задоволення вимог кредитор╕в. Загальна варт╕сть майна громадянина-п╕дпри╓мця, яка виключа╓ться ╕з складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси в╕дпов╕дно до положень ц╕╓╖ частини, не може перевищувати дв╕ тисяч╕ гривень.
Перел╕к майна громадянина-п╕дпри╓мця, яке виключа╓ться ╕з складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси в╕дпов╕дно до положень ц╕╓╖ частини, затверджу╓ться арб╕тражним судом, про що виноситься ухвала, яка може бути перев╕рена у порядку нагляду.

9. Угоди громадянина-п╕дпри╓мця, пов'язан╕ з в╕дчуженням або передачею ╕ншим способом майна громадянина-п╕дпри╓мця за╕нтересованим особам протягом року до порушення провадження у справ╕ про банкрутство, можуть бути визнан╕ арб╕тражним судом нед╕йсними за заявою кредитор╕в.
Стаття 48 Розгляд арб╕тражним судом справи про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця
1. Одночасно з прийняттям заяви про порушення справи про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця арб╕тражний суд наклада╓ арешт на майно громадянина-п╕дпри╓мця, за винятком майна, на яке зг╕дно з цив╕льним процесуальним законодавством Укра╖ни не може бути звернено стягнення.
За клопотанням громадянина-п╕дпри╓мця арб╕тражний суд може зв╕льнити з-п╕д арешту майно (частину майна) у раз╕ укладення договору поруки чи ╕ншого забезпечення виконання зобов'язання громадянина-п╕дпри╓мця трет╕ми особами.

2. За заявою громадянина-п╕дпри╓мця арб╕тражний суд може в╕дкласти розгляд справи про банкрутство не б╕льше н╕ж на два м╕сяц╕ для проведення громадянином-п╕дпри╓мцем розрахунк╕в з кредиторами чи укладення мирово╖ угоди.

3. За наявност╕ в╕домостей про в╕дкриття спадщини на користь громадянина-п╕дпри╓мця арб╕тражний суд ма╓ право зупинити провадження у справ╕ про банкрутство для вир╕шення питання щодо спадщини у встановленому законом порядку.

4. Якщо у встановлений частиною другою ц╕╓╖ статт╕ строк громадянин-п╕дпри╓мець не подав доказ╕в задоволення вимог кредитор╕в ╕ в зазначений строк не укладено мирово╖ угоди, арб╕тражний суд визна╓ громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом ╕ в╕дкрива╓ л╕кв╕дац╕йну процедуру.

5. З дня прийняття арб╕тражним судом постанови про визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури:
  • строки виконання зобов'язань громадянина-п╕дпри╓мця вважаються такими, що настали;
  • припиня╓ться нарахування неустойки (штрафу, пен╕), процент╕в та ╕нших ф╕нансових (економ╕чних) санкц╕й за вс╕ма зобов'язаннями громадянина-п╕дпри╓мця;
  • припиня╓ться стягнення з громадянина-п╕дпри╓мця за вс╕ма виконавчими документами, за винятком виконавчих документ╕в за вимогами про стягнення ал╕мент╕в, а також за вимогами про в╕дшкодування шкоди, запод╕яно╖ життю та здоров'ю громадян.
6. Коп╕ю постанови про визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом ╕ ╕нформац╕ю про в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури арб╕тражний суд направля╓ вс╕м в╕домим кредиторам ╕з зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог, який не може перевищувати два м╕сяц╕.
Направлення кредиторам зазначено╖ коп╕╖ постанови арб╕тражного суду зд╕йсню╓ться за рахунок громадянина-п╕дпри╓мця, визнаного банкрутом.

7. Постанова арб╕тражного суду про визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом та виконавчий лист про звернення стягнення на майно громадянина-п╕дпри╓мця направляються судовому виконавцю для зд╕йснення реал╕зац╕╖ майна банкрута. Продажу п╕дляга╓ все майно громадянина-п╕дпри╓мця, за винятком майна, що не включа╓ться до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси зг╕дно з цим Законом.

У раз╕ необх╕дност╕ пост╕йного управл╕ння нерухомим майном або ц╕нним рухомим майном громадянина-п╕дпри╓мця, визнаного банкрутом, арб╕тражний суд признача╓ для ц╕╓╖ мети л╕кв╕датора та визнача╓ розм╕р його винагороди. У цьому раз╕ продаж майна громадянина-п╕дпри╓мця зд╕йсню╓ться л╕кв╕датором.

Кошти, отриман╕ в╕д продажу майна громадянина-п╕дпри╓мця, визнаного банкрутом, а також наявн╕ у нього кошти у гот╕вков╕й форм╕ вносяться на депозитний рахунок нотар╕ально╖ контори та використовуються за р╕шенням арб╕тражного суду, який визнав громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом.
Стаття 49 Особливост╕ задоволення вимог кредитор╕в громадянина-п╕дпри╓мця, визнаного банкрутом
1. До задоволення вимог кредитор╕в ╕з кошт╕в, внесених на депозит нотар╕ально╖ контори, в╕дшкодовуються витрати, пов'язан╕ з провадженням у справ╕ про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця ╕ виконанням постанови арб╕тражного суду про визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом.
Вимоги кредитор╕в задовольняються в так╕й черговост╕:
  • у першу чергу задовольняються вимоги громадян, перед якими громадянин-п╕дпри╓мець несе в╕дпов╕дальн╕сть за запод╕яння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом кап╕тал╕зац╕╖ в╕дпов╕дних пер╕одичних платеж╕в, а також вимоги щодо стягнення ал╕мент╕в;
  • у другу чергу проводяться розрахунки щодо виплати вих╕дно╖ допомоги та оплати прац╕ особам, як╕ працюють за трудовим договором (контрактом), ╕ щодо виплати авторсько╖ винагороди;
  • у третю чергу задовольняються вимоги кредитор╕в за зобов'язаннями, забезпеченими заставою майна громадянина-п╕дпри╓мця;
  • у четверту чергу задовольняються вимоги щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в);
  • у п'яту чергу проводяться розрахунки з ╕ншими кредиторами.
    Вимоги кожно╖ наступно╖ черги задовольняються п╕сля задоволення вимог попередньо╖ черги.
    За недостатн╕стю кошт╕в на депозитному рахунку нотар╕ально╖ контори для повного задоволення вс╕х вимог одн╕╓╖ черги кошти розпод╕ляються м╕ж кредиторами в╕дпов╕дно╖ черги пропорц╕йно сумам ╖х вимог.
2. П╕сля завершення розрахунк╕в з кредиторами громадянин-п╕дпри╓мець, визнаний банкрутом, зв╕льня╓ться в╕д подальшого виконання вимог кредитор╕в, що були заявлен╕ п╕сля визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом, за винятком вимог, передбачених абзацом другим ц╕╓╖ частини.
Вимоги кредитор╕в щодо в╕дшкодування шкоди, запод╕яно╖ життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення ал╕мент╕в, а також ╕нш╕ вимоги особистого характеру, як╕ не були задоволен╕ в порядку виконання постанови арб╕тражного суду про визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом або як╕ погашен╕ частково чи не заявлен╕ п╕сля визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом, можуть бути заявлен╕ п╕сля зак╕нчення провадження у справ╕ про банкрутство громадянина-п╕дпри╓мця в╕дпов╕дно в повному обсяз╕ або в незадоволен╕й ╖х частин╕ в порядку, встановленому цив╕льним законодавством Укра╖ни.

3. Протягом п'яти рок╕в п╕сля визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом не може бути порушено провадження у справ╕ про банкрутство за його заявою.
У раз╕ визнання громадянина-п╕дпри╓мця банкрутом за заявою кредитора протягом п'яти рок╕в п╕сля завершення розрахунк╕в з кредиторами такий громадянин-п╕дпри╓мець не зв╕льня╓ться в╕д подальшого виконання вимог кредитор╕в.
Не задоволен╕ вимоги кредитор╕в можуть бути заявлен╕ в порядку, встановленому цив╕льним законодавством Укра╖ни.
Стаття 50 Особливост╕ банкрутства селянського (фермерського) господарства
1. П╕дставою для визнання селянського (фермерського) господарства банкрутом ╓ його неспроможн╕сть задовольнити протягом шести м╕сяц╕в п╕сля зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т вимоги кредитор╕в за грошовими зобов'язаннями та (або) виконати зобов'язання щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в).

2
. Заява п╕дпри╓мця - голови селянського (фермерського) господарства про порушення справи про банкрутство пода╓ться в арб╕тражний суд за наявност╕ письмово╖ згоди вс╕х член╕в селянського (фермерського) господарства.
Заява п╕дпису╓ться головою селянського (фермерського) господарства.

3
. До заяви голови селянського (фермерського) господарства про порушення справи про банкрутство, кр╕м документ╕в, передбачених частиною першою статт╕ 7 цього Закону, додаються документи, як╕ м╕стять в╕домост╕:
  • про склад ╕ варт╕сть майна селянського (фермерського) господарства;
  • про склад ╕ варт╕сть майна, яке належить членам селянського (фермерського) господарства на прав╕ власност╕;
  • про розм╕р доход╕в, як╕ можуть бути одержан╕ селянським (фермерським) господарством п╕сля зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т.
  • Зазначен╕ документи також додаються головою селянського (фермерського) господарства до в╕дзиву на заяву про порушення справи про банкрутство, подану кредитором.
4. Головою селянського (фермерського) господарства у двом╕сячний строк з дня прийняття арб╕тражним судом заяви про порушення справи про банкрутство селянського (фермерського) господарства може бути подано в арб╕тражний суд план в╕дновлення платоспроможност╕ селянського (фермерського) господарства.

5. У раз╕, якщо зд╕йснення заход╕в, передбачених планом в╕дновлення платоспроможност╕ селянського (фермерського) господарства, дасть змогу селянському (фермерському) господарству, зокрема за рахунок доход╕в, як╕ можуть бути одержан╕ селянським (фермерським) господарством п╕сля зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т, погасити вимоги за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в), арб╕тражним судом вводиться процедура розпорядження майном селянського (фермерського) господарства.
Про введення процедури розпорядження майном селянського (фермерського) господарства арб╕тражним судом виноситься ухвала, яка може бути перев╕рена у порядку нагляду.

6. Процедура розпорядження майном селянського (фермерського) господарства вводиться на строк зак╕нчення в╕дпов╕дного пер╕оду с╕льськогосподарських роб╕т ╕з врахуванням часу, необх╕дного для реал╕зац╕╖ вирощено╖ (вироблено╖, вироблено╖ та перероблено╖) с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖. Зазначений строк не може перевищувати п'ятнадцяти м╕сяц╕в.

7. У раз╕, якщо п╕сля введення процедури розпорядження майном пог╕ршилося ф╕нансове становище селянського (фермерського) господарства у зв'язку ╕з стих╕йним лихом, еп╕зоот╕ями та ╕ншими несприятливими умовами, строк процедури розпорядження майном може бути продовжено на один р╕к.

8
. Процедуру розпорядження майном селянського (фермерського) господарства може бути достроково припинено арб╕тражним судом за заявою розпорядника майна чи будь-кого ╕з кредитор╕в у раз╕:
  • невиконання заход╕в, передбачених планом в╕дновлення платоспроможност╕ селянського (фермерського) господарства;
  • наявност╕ ╕нших обставин, як╕ св╕дчать про неможлив╕сть в╕дновлення платоспроможност╕ селянського (фермерського) господарства.

    П╕сля дострокового припинення процедури розпорядження майном селянського (фермерського) господарства селянське (фермерське) господарство визна╓ться арб╕тражним судом банкрутом ╕ в╕дкрива╓ться л╕кв╕дац╕йна процедура.
9. Для зд╕йснення процедури розпорядження майном селянського (фермерського) господарства арб╕тражним судом признача╓ться розпорядник майна, який може не мати л╕ценз╕╖ розпорядника майна.
Повноваження розпорядника майна можуть зд╕йснюватися головою селянського (фермерського) господарства за погодженням з призначеним розпорядником майна.

10. У раз╕ визнання арб╕тражним судом селянського (фермерського) господарства банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси селянського (фермерського) господарства включаються нерухоме майно, яке знаходиться у сп╕льн╕й власност╕ член╕в селянського (фермерського) господарства, в тому числ╕ насадження, господарськ╕ та ╕нш╕ буд╕вл╕, мел╕оративн╕ та ╕нш╕ споруди, продуктивна ╕ робоча худоба, птиця, с╕льськогосподарська та ╕нша техн╕ка ╕ обладнання, транспортн╕ засоби, ╕нвентар та ╕нше майно, набут╕ для селянського (фермерського) господарства на загальн╕ кошти його член╕в, а також право оренди земельно╖ д╕лянки та ╕нш╕ майнов╕ права, як╕ належать селянському (фермерському) господарству ╕ мають грошову оц╕нку.

11. У раз╕ банкрутства селянського (фермерського) господарства земельна д╕лянка, надана селянському (фермерському) господарству у тимчасове користування, у тому числ╕ на умовах оренди, використову╓ться в╕дпов╕дно до Земельного кодексу Укра╖ни.

12. Майно, що належить голов╕ та членам селянського (фермерського) господарства на прав╕ приватно╖ власност╕, а також ╕нше майно, стосовно якого доведено, що воно набуто на доходи, як╕ не ╓ у сп╕льн╕й власност╕ член╕в селянського (фермерського) господарства, не включаються до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси.

13. Нерухоме майно, а також майнов╕ права щодо нерухомого майна, як╕ включаються до складу л╕кв╕дац╕йно╖ маси селянського (фермерського) господарства, можуть бути продан╕ т╕льки за конкурсом, обов'язковими умовами якого ╓ збереження ц╕льового призначення с╕льськогосподарських об'╓кт╕в, що продаються.

14. З дня прийняття постанови про визнання селянського (фермерського) господарства банкрутом ╕ в╕дкриття л╕кв╕дац╕йно╖ процедури д╕яльн╕сть селянського (фермерського) господарства припиня╓ться.

15. Арб╕тражний суд направля╓ коп╕ю постанови про визнання селянського (фермерського) господарства банкрутом до органу, який зд╕йснив державну ре╓страц╕ю селянського (фермерського) господарства, та органу м╕сцевого самоврядування за м╕сцезнаходженням селянського (фермерського) господарства.
Стаття 51 Особливост╕ застосування процедури банкрутства до боржника, що л╕кв╕ду╓ться власником
1. Якщо вартост╕ майна боржника - юридично╖ особи, щодо якого прийнято р╕шення про л╕кв╕дац╕ю, недостатньо для задоволення вимог кредитор╕в, така юридична особа л╕кв╕ду╓ться в порядку, передбаченому цим Законом. У раз╕ виявлення зазначених обставин л╕кв╕датор (л╕кв╕дац╕йна ком╕с╕я) зобов'язан╕ звернутися в арб╕тражний суд ╕з заявою про порушення справи про банкрутство тако╖ юридично╖ особи.
У раз╕ виявлення обставин, зазначених у абзац╕ першому ц╕╓╖ частини, п╕сля прийняття р╕шення про л╕кв╕дац╕ю до створення л╕кв╕дац╕йно╖ ком╕с╕╖ (призначення л╕кв╕датора) заява про порушення справи про банкрутство пода╓ться власником майна боржника (уповноваженою ним особою).

2. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридично╖ особи, майна яко╖ недостатньо для задоволення вимог кредитор╕в, арб╕тражний суд визна╓ боржника, який л╕кв╕ду╓ться, банкрутом, в╕дкрива╓ л╕кв╕дац╕йну процедуру, признача╓ л╕кв╕датора. Обов'язки л╕кв╕датора можуть бути покладен╕ на голову л╕кв╕дац╕йно╖ ком╕с╕╖ (л╕кв╕датора) незалежно в╕д наявност╕ в нього л╕ценз╕╖.

3. Кредитори мають право заявити сво╖ претенз╕╖ до боржника, який л╕кв╕ду╓ться, в м╕сячний строк з дня публ╕кац╕╖ оголошення про визнання боржника, який л╕кв╕ду╓ться, банкрутом.

4. У раз╕, якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника (уповноважено╖ ним особи), яка подана до створення л╕кв╕дац╕йно╖ ком╕с╕╖ (призначення л╕кв╕датора), розгляд справи про банкрутство зд╕йсню╓ться без урахування особливостей, передбачених ц╕╓ю статтею.

5. Невиконання вимог, передбачених частиною першою ц╕╓╖ статт╕, ╓ п╕дставою для в╕дмови у внесенн╕ запису про л╕кв╕дац╕ю юридично╖ особи в ╢диний державний ре╓стр п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й Укра╖ни.

6. Власник майна боржника (уповноважена ним особа), кер╕вник боржника, голова л╕кв╕дац╕йно╖ ком╕с╕╖ (л╕кв╕датор), як╕ допустили порушення вимог частини першо╖ ц╕╓╖ статт╕, несуть сол╕дарну в╕дпов╕дальн╕сть по незадоволених вимогах за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податк╕в ╕ збор╕в (обов'язкових платеж╕в) боржника.
Стаття 52 Особливост╕ банкрутства в╕дсутнього боржника
1. У раз╕, якщо громадянин-п╕дпри╓мець - боржник або кер╕вник боржника - юридично╖ особи, як╕ фактично припинили свою д╕яльн╕сть, в╕дсутн╕ та визначити ╖х м╕сцезнаходження неможливо, заява про порушення справи про банкрутство в╕дсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно в╕д розм╕ру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

2. Арб╕тражний суд у двотижневий строк з дня прийняття ухвали про порушення провадження у справ╕ про банкрутство в╕дсутнього боржника прийма╓ постанову про визнання в╕дсутнього боржника банкрутом ╕ в╕дкрива╓ л╕кв╕дац╕йну процедуру та направля╓ коп╕ю постанови до державного органу з питань банкрутства, який у тижневий строк пода╓ арб╕тражному суду кандидатуру л╕кв╕датора. Арб╕тражний суд може призначити л╕кв╕датора ╕з числа прац╕вник╕в державного органу з питань банкрутства.

3
. Л╕кв╕датор письмово пов╕домля╓ про визнання арб╕тражним судом в╕дсутнього боржника банкрутом ус╕х в╕домих йому кредитор╕в в╕дсутнього боржника, як╕ в м╕сячний строк з дня одержання пов╕домлення можуть направити л╕кв╕датору заяви з вимогами до банкрута.

4
. За клопотанням л╕кв╕датора у раз╕ виявлення ним майна в╕дсутнього боржника, визнаного банкрутом, арб╕тражний суд може винести ухвалу про припинення процедури банкрутства, передбаченою ц╕╓ю статтею, ╕ переходу до загальних процедур банкрутства, передбачених цим Законом.

5
. Задоволення вимог кредитор╕в зд╕йсню╓ться в порядку черговост╕, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду ╖х вимог л╕кв╕датором в арб╕тражний суд до затвердження арб╕тражним судом л╕кв╕дац╕йного балансу.

6. П╕сля проведення розрахунк╕в з кредиторами л╕кв╕датор склада╓ л╕кв╕дац╕йний баланс ╕ пода╓ його в арб╕тражний суд разом ╕з зв╕том про свою д╕яльн╕сть.

7. У раз╕ виявлення л╕кв╕датором майна в╕дсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки в╕д продажу такого майна направля╓ться на покриття судових витрат ╕ виплату винагороди л╕кв╕датору.
Якщо обов'язки л╕кв╕датора зд╕йсню╓ прац╕вник державного органу з питань банкрутства, сума його винагороди, а також сума в╕дшкодування витрат, пов'язаних з проведенням л╕кв╕дац╕йно╖ процедури, перераховуються на рахунок державного органу з питань банкрутства.

8. Положення, передбачен╕ ц╕╓ю статтею, застосовуються також у раз╕, якщо майна боржника - юридично╖ особи зав╕домо не вистача╓ на в╕дшкодування судових витрат у справ╕ про банкрутство або якщо протягом дванадцяти м╕сяц╕в не проводилися операц╕╖ на рахунках боржника, а також за наявност╕ ╕нших ознак, як╕ св╕дчать про в╕дсутн╕сть п╕дпри╓мницько╖ чи ╕ншо╖ д╕яльност╕ боржника.
Стаття 53 Особливост╕ провадження санац╕╖ боржника його кер╕вником
1. Кер╕вник боржника ма╓ право подати зг╕дно з вимогами статт╕ 7 цього Закону заяву про порушення справи про банкрутство з метою проведення ним процедури санац╕╖ до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство за таких умов:
  • на п╕дстав╕ р╕шення власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти майном);
  • за наявност╕ письмово╖ згоди кредитор╕в, загальна сума вимог яких перевищу╓ п'ятдесят в╕дсотк╕в заборгованост╕.
2. Для проведення санац╕╖ боржника його кер╕вником кер╕вник боржника зверта╓ться у встановленому цим Законом порядку до арб╕тражного суду з заявою про порушення справи про банкрутство для проведення санац╕╖ з урахуванням особливостей, передбачених ц╕╓ю статтею. До заяви кер╕вника боржника дода╓ться план санац╕╖ боржника, погоджений з кредиторами, що дали згоду на ╖╖ проведення, письмова згода кредитор╕в на призначення керуючим санац╕╓ю кер╕вника боржника та пропозиц╕я щодо кандидатури розпорядника майна, запропонована ком╕тетом кредитор╕в.

3. П╕сля розгляду заяви боржника суддя виносить ухвалу про порушення справи про банкрутство, признача╓ розпорядника майна, запропонованого ком╕тетом кредитор╕в, та керуючого санац╕╓ю - кер╕вника боржника, як╕ д╕ють в╕дпов╕дно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених ц╕╓ю статтею.

4. Керуючий санац╕╓ю боржника - кер╕вник боржника зобов'язаний зробити пов╕домлення в оф╕ц╕йних друкованих органах та друкованому орган╕ м╕сцевого самоврядування про порушення справи про банкрутство боржника та в╕дкриття процедури санац╕╖ боржника.

5. У пов╕домленн╕ повинн╕ м╕ститися:
  • повне найменування боржника, його юридична адреса, номери ус╕х рахунк╕в в установах банк╕в;
  • в╕домост╕ про власника (власник╕в) майна боржника;
  • номер св╕доцтва про державну ре╓страц╕ю боржника;
  • дан╕ про керуючого санац╕╓ю - кер╕вника боржника та розпорядника майна боржника.
6. Кредитори у м╕сячний строк з дня опубл╕кування пов╕домлення боржника про порушення справи про банкрутство зобов'язан╕ подати до арб╕тражного суду письмов╕ заяви з грошовими вимогами до боржника, а також документи, що ╖х п╕дтверджують, та (або) заперечення кредитор╕в проти зд╕йснення процедури санац╕╖ кер╕вником боржника.

7. Керуючий санац╕╓ю боржника (кер╕вник боржника) разом ╕з розпорядником майна зобов'язан╕ розглянути вимоги кредитор╕в, включити ╖х у ре╓стр вимог кредитор╕в ╕ розпочати процедуру санац╕╖ в╕дпов╕дно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених ц╕╓ю статтею.

8. Якщо справа про банкрутство боржника порушу╓ться за заявою кредитора (кредитор╕в), ком╕тет кредитор╕в ма╓ право рекомендувати призначити керуючим санац╕╓ю кер╕вника боржника, а також розпорядника майна. Керуючий санац╕╓ю та розпорядник майна д╕ють в╕дпов╕дно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених ц╕╓ю статтею.

9. Керуючий санац╕╓ю (кер╕вник боржника) викону╓ повноваження керуючого санац╕╓ю без л╕ценз╕╖ та продовжу╓ отримувати зароб╕тну плату, яку в╕н отримував до призначення його керуючим санац╕╓ю.

10. За пропозиц╕╓ю ком╕тету кредитор╕в або розпорядника майна керуючий санац╕╓ю (кер╕вник боржника) може бути зв╕льнений арб╕тражним судом в╕д виконання повноважень керуючого санац╕╓ю.
Зв╕льнення кер╕вника боржника в╕д виконання ним повноважень керуючого санац╕╓ю позбавля╓ кер╕вника боржника права самому зд╕йснювати санац╕ю боржника.

11. Розпорядник майна продовжу╓ виконувати сво╖ обов'язки протягом зд╕йснення кер╕вником боржника (керуючим санац╕╓ю) процедури санац╕╖ боржника.

12. У раз╕ невиконання плану санац╕╖ боржника або якщо виконання плану санац╕╖ боржника не приведе до в╕дновлення його платоспроможност╕, процедура банкрутства боржника зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до вимог цього Закону.

----------------------------------------------------------------------